Nedostaje mi komunikacija sa mamom

More
7 years 2 months ago #240 by Čola
Pozdrav svima !

Nova sam na ovom forumu i potrebna mi je vaša pomoć. Nadam se da ću dobiti neke koriste odgovore i savjete.
Imam 16 punih godina, uzela sam 17-u.Već godinama , tako reći kako sam postala ''djevojka'' od nekog 8 razreda osnovne skole (uzmite u obzir da sam sada treći srednje,pohađam gimnaziju) imam problema sa roditeljima, najviše sa mamom. Moj tata je strpljiv i hladnokrvan čovjek, koji se ne nervira baš toliko i sudeći po mnogim stvarima on bi mi dosta toga dozvolio , ali ... najveći problem je moja mama. Ona je dosta agresivna osoba , sitnice je nerviraju i sve želi da što prije završi.)Smatra da ja još nisam zrela osoba za neke stvari kao što je npr neka intimnost i slično. Ne želi o tome da priča sa mnom , uvijek to izbjegava. Ja se osjećam dosta glupo. To nije jedini problem. Imam majku i naravno ona bi trebala prije svega da mi bude NAJBOLJA drugarica, da sve tajne sa njom dijelim. To naprosto između nas dvije nije moguće. Boli me kada vidim kako moje prijateljice imaju super odnose sa mamom, sve joj mogu reći .. a ja .. ja sve držim u sebi. Ona katkad pokuša da ostvari neki razgovor sa mnom ali kroz 10 minuta ona se iznervira ako nešto nije po njenom. Jednostavno, ne živimo u istom svijetu. Ponaša se kao da je još uvijek u nekom 19-20 vijeku. Jednom sam imala momka i ona me je često pitala da li me je poljubio ( on to naravno jeste uradio ) a ja bi samo šutila .. onda bi ona počela da govori kako ja to ne trebam dozvoliti, rano je još za mene da me momak ljubi i tako te stvari. Smiješno ! ( Ne znam kako da objasnim,pomalo mi je teško ) Pored svega toga, ona se postavlja kao glavna u kući. Bez obzira što imam tatu koji treba biti GLAVA porodice, ona je preuzela tu ulogu. Malo je smiješno. Šta god da je u pitanju, ona se mora pitati i tata joj ništa ne smije prigovoriti. Uvijek mora biti kako MAMA kaže. Ona misli da je uvijek u pravu, a dosta joj osoba ponekad kaže da griješi ali ona tu činjenicu ne prihvata. Često znam sjesti s namjerom da lijepo pričam sa njom, da komuniciramo i komentarišemo nešto ali onda mi odma govori s nervozom kako meni nešto treba, ja sve hoću, ja stalno pare trošim i dosta toga .. Imam eto sedamnaestu godinu i moj izlazak je još uvijek do 10 sati , u vrh glave pola 11. Zadovoljna jesam sto mogu izaći ali mi je nekako neugodno što moje drugarice ostaju duže od mene , roditelji im dozvole. I dosta djece koja su mlađa od mene ostaju duže u gradu nego ja .. Ne znam da li sam to zaslužila. U školi sam odlična učenica oduvijek, ne pravim nikakve probleme i najbolje učim od svih mojih drugarice a one uprkos tome imaju bolje mogućnosti nego ja. Nekad mi kažu da je to zato sto se mama brine jer ima samo mene, jedina sam joj. Al ja želim da već jednom odrastem i da ostavrim lijep odnos sa mamom. Želim da mogu popiti kafu sa njom i pričati o svemu, o školi,momcima .. ma o svemu. A mi kad pijemo kafu progovorimo par riječi i šutimo.. Ponaša se kao da je neki stranac a ne moja mama. Ne znam , možda i ja griješim i tražim puno. Ovih zadnjih dana sam u haosu pa tražim pomoć na sve strane. Tražim savjete. Želila sam i s njom pričati o tome ali smo se posvađale i dala mi je kaznu. Već sedam dana sjedim kod kuće i buljim u računar.. dok moje prijateljice izlaze i uživaju. Jednostavno mi treba pomoć. Ne znam jeste li razumili šta hoću da kažem, dala sam ( ja mislim ) dovoljo podataka.. a nije to ništa šta se sve dešava i kakvih još primjera ima. Možda je još neko bio u ovakvoj situaciji ? Previše sam napisala , valjda će neko uspjeti da pročita do kraja. Ljudi meni je hitno potrebna pomoć jer ovaj loš odnos s roditeljima utiče i na moju ličnost.

Hvala vam !! :kiss:

Please Prijava to join the conversation.

Time to create page: 0.117 seconds

Psihologija Online

Ovaj web-portal bavi se prevashodno psihologijom. Kao takav namenjen je psiholozima, studentima psihologije, ali i svim ljubiteljima psihologije i ljudima kojima su u datom trenutku potrebne informacije, odgovori i pomoć iz svih oblasti psihologije kao nauke. Dovoljno je da nas kontaktirate. Misija našeg sajta jeste da, kroz ponuđene tekstove, svim posetiocima pruži znanja i konkretne savete u različitim oblastima svakodnevnog funkcionisanja.

Anketa

Da li vam se sviđa novi izgled sajta?
  • Votes: (0%)
Total Votes:
First Vote:
Last Vote: